Die Göttliche Ordnung

Die Göttliche Ordnung

Petra Volpe

Zwitserland begin jaren 70. Terwijl elders in de wereld de eerste summer of love baby’s stilaan naar school gaan, is er van de sociale omwenteling in Zwitserland nog niet veel te merken. Ook niet in het dorp van Nora, een brave huisvrouw en moeder van twee zonen. Wanneer Nora beseft dat ze niet aan het werk kan gaan zonder dat haar man daar de toestemming voor geeft, is dat voor haar de druppel. In het geniep start ze een campagne  voor vrouwenstemrecht. Tot haar verbazing vindt ze snel gehoor bij de vrouwen uit het dorp.

COMMENTAAR

Het is moeilijk voor te stellen maar het duurde tot 1991 eer vrouwen in heel Zwitserland mochten stemmen - het kanton Appenzell Innerrhoden was het laatste om het vrouwelijk kiesrecht in te voeren.
De eerste horde in de strijd werd reeds, nu ja, in 1971 genomen toen er een landelijk referendum gehouden werd. ‘Die Göttliche Ordnung’ belicht die eerste episode vanuit het standpunt van een doodgewone vrouw in een klein plattelandsdorpje. De regisseur had er een zwaar beladen drama van kunnen maken maar kiest
voor de luchtige aanpak en zet een erg sfeervol tijdsbeeld neer.


Fictiefilm / 2017 / 1:36 / Regie: Petra Volpe / Cast: Marie Leuenberger, Rachel Braunschweig, Sibylle Brunner, Marta Zoffoli, Bettina Stucky e.a. / Zwitserland / Gesproken taal: Duits / Ondertiteling: Nederlands, Frans / Leeftijdscategorie: alle leeftijden

Cinema ZED STUK
Wed 3 Jan 201817:30
Thu 4 Jan 201820:00
Fri 5 Jan 201817:30
Sat 6 Jan 201817:30
Sun 7 Jan 201817:30
Mon 8 Jan 201820:00
Tue 9 Jan 201817:30
Wed 10 Jan 201820:00
Fri 12 Jan 201817:30
Sat 13 Jan 201820:00
Sun 14 Jan 201817:30
Tue 16 Jan 201820:00
Wed 17 Jan 201817:30
Fri 19 Jan 201820:00
Sat 20 Jan 201817:30
Sun 21 Jan 201820:00
Tue 23 Jan 201820:00

Basis: € 8,50

Reductie: € 7,00

Subscribe for our newsletter