
Showcase Emerging Sound 2025
Maak kennis met de volgende generatie Belgische geluidskunstenaars
Cis De Gendt
Jacob Eckhardt
Melissa Ryke
Linus Bonduelle
Een samenwerking tussen STUK, Musica, Q-O2 & C-TAKT
PRAKTISCH
➤ Donderdag 20.11 - 19:00
➤ STUK Labozaal
➤ Gratis met reservatie
➤ Flexibele setting: staand, kussens of krukjes.
PROGRAMMA
➤ 19:00 - 22:00: Installaties (Ateliers)
Melissa Ryke — Last Summer's Yield
Linus Bonduelle — Conductor
➤ 20:00: Performances (Labozaal)
Cis De Gendt
Jacob Eckhardt
➤ 21:00: Rondleiding installaties door de kunstenaars (Ateliers)
➤ 22:00: Einde
STUK, Q-O2, Musica en C-TAKT presenteren elk jaar een staalkaart van nieuwe geluidskunst in België. Vier beloftevolle geluidskunstenaars werden geselecteerd uit een open call: Cis De Gendt, Jacob Eckhardt, Melissa Ryke en Linus Bonduelle. Ze kregen elk een residentie, inhoudelijke feedback en tonen hun werk in STUK tijdens de Showcase Emerging Sound 2025.
Deze editie omvat twee installaties en twee performances. De installaties klinken doorlopend in de Ateliers van 19u tot 22u.
De Australische, in Brussel wonende kunstenaar Melissa Ryke gaat op zoek naar speelse manieren om belichaamd te luisteren. In haar installatie Last Summer's Yield roept ze de sfeer van een levendige stadstuin in Brussel op met behulp van fragiele klei sculpturen die de luisteraars tegen hun oren en lichaam leggen.
Linus Bonduelle toont een audiovisuele installatie, geïnspireerd door de schemereconomie van de oudijzerophaling. Met hun overstuurde megafoon en repetitieve roep om afgedankt materiaal, is de schroothandelaar een auditief herkenbaar fenomeen, hoewel die vaak onzichtbaar opereert. Bonduelle speelt met ideeën rond hergebruik en herwaardering door de aandacht te verschuiven naar onze alledaagse omgeving.
De performances zijn van de hand van twee Vlaamse studenten aan het Institute of Sonology in Den Haag.
Cis De Gendt is een Belgische kunstenaar-organisator die momenteel in Den Haag woont. Hij is geïnteresseerd in situaties die het participatieve aspect van luisteren op de voorgrond plaatsen, vaak door creatief te onderzoeken wat het betekent om met verschillende presentatie formats (opname en performance) te werken. Door gebruik te maken van afspeelapparatuur, versterking, de ruimte en performance nodigt hij het publiek uit in een luistersituatie die raakt met de manier waarop geluid en muziek verankerd zijn in onze dagelijkse auditieve ervaring.
Jacob Eckhardt is actief als geluidsmaker: hij speelt met allerhande geluidsmedia die hij manipuleert met zijn handen en allerlei materialen. Soms weerklinken geloopte breakbeats, dan weer abstracte ruis. Voor de showcase werkt Eckhardt aan een nieuwe installatie-performance waarin hij zijn turntable-technieken uitbreidt in ruimtelijke en materiële zin.
Showcase Emerging Sound: vorige edities
Editie 2024: Anouk Kellner, Kaat Vanhaverbeke, Pavel Tchikov, Lawrence McGuire & Amarante Nat
Editie 2023: Stijn Wybouw, Tom Malmendier & Emilie Skrijelj, Florence Cats, Diana Duta
Editie 2022: Raphael Malfliet, Vica Pacheco, Marija Rasa Kudabaitė, Léa Roger
Editie 2021: Anne van de Star, Charlie Usher, Dominik ‘t Jolle, Arzu Saglam, Beyt Al Tapes, Andres Garcia Navarro
Editie 2019: Lore Stessel & Rubén Martinez Orio, Jonathan Frigeri, Oona Libens, Lukas De Clerck
Locatie
Prijs
Gratis met reservatie