© Chipo Sikumba

Chipo Sikumba - Zunda iLanga

04.10.2025 — 19.10.2025

"Zunda iLanga is een theatrale reis die de Afrikaanse mondelinge traditie naar het podium brengt. In het heilige land Zunda probeert Anansi, een webspinnende spin, niet verstrikt te raken in een val die hij zelf heeft gezet. Door middel van verhalen die de grens tussen feit en fantasie doen vervagen, reizen we door de tijd – waar verleden en heden nauw met elkaar verweven zijn.

Dit magische verhaal ontvouwt zich terwijl een nieuwe generatie ontdekt hoe verhalen bepalen wie we zijn en wie we kunnen worden. Met een dynamische mix van ritme en proza blaast dit verhaal oude echo's nieuw leven in. Zunda iLanga is een eerbetoon aan verhalen die blijven resoneren – van mond tot oor en van hart tot hart. Stap binnen in een wereld waar woorden bewegen en raak verstrikt in het web van Anansi.

Ik weet niet veel van theater, maar ik heb het gevoel dat deze ruimte zich richt op de ‘oude garde’ of de ‘neo-academici’. Ik hoop dit stuk toegankelijk te maken voor de ‘yout-dem’ en ‘trenchers’ die ik van de straat zou kunnen plukken, zodat zij kunnen lachen, maar het toch diepgang heeft voor degenen die zich erin willen verdiepen."

TEAM

Faisal Muhammadu, Océane Mamonga, Wout Vleugels, John Paul Fogam, Chipo Sikumba

"Ik ben Chipo Sikumba, een schrijver/regisseur die zijn eerste stappen zet in de wereld van live optredens. Ik ben geboren in Mozambique en heb gewoond in Eswatini, Zuid-Afrika, Botswana, Zambia en nu België. Elke plek heeft een stempel op mij gedrukt die ik meeneem in mijn werk. Ik heb geen formele opleiding in de kunsten genoten, maar werd onder de kritische blik van mijn geliefde en vreemd genoeg sjamanistische oudere broer Oli in het moeizame en turbulente artistieke avontuur gestort. Het is nu tien jaar geleden dat we deze weg zijn ingeslagen en ik ben nog steeds intensief bezig met creatief werk, dus ik denk dat het tijd is om wat vuurwerk te laten zien.

Nu kunstgrepen langzaam elk aspect van ons leven binnendringen, geloof ik dat er een groeiende reactionaire honger zal ontstaan naar rauwe, levende menselijke ervaringen. Theater bevindt zich in een unieke positie om deze leegte te vullen, en dat maakt me enthousiast om op dit terrein te spelen."